CAY16-5602F4LF.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Series | CAY16 | CAY16 | CAY16 | CAY16 | CAY16 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| CircuitType | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated | Isolated |
| Resistance(Ohms) | 56k | 56k | 56k | 56k | 56k |
| Tolerance | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% | ±1% |
| NumberofResistors | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 |
| ResistorMatchingRatio | - | - | - | - | - |
| Resistor-Ratio-Drift | - | - | - | - | - |
| NumberofPins | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| PowerPerElement | 62.5mW | 62.5mW | 62.5mW | 62.5mW | 62.5mW |
| TemperatureCoefficient | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C | ±200ppm/°C |
| Applications | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |