3059P-1-103MLF.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Resistance | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms | 10 kOhms |
| Power(Watts) | 1W | 1W | 1W | 1W | 1W |
| Tolerance | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% | ±10% |
| TemperatureCoefficient | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C | ±100ppm/°C |