MPR12-3WD110V.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MPR12-3WD110V.
| Image |  |
| Manufacturer | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. | Bivar Inc. |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Series | MPR12-3 | MPR12-3 | MPR12-3 | MPR12-3 | MPR12-3 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | - | - | - | - | - |
| LampColor | White | White | White | White | White |
| LensColor | - | - | - | - | - |
| LensTransparency | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Voltage | 110V | 110V | 110V | 110V | 110V |
| Current | - | - | - | - | - |
| PanelCutoutShape | Round | Round | Round | Round | Round |
| PanelCutoutDimensions | 0.47 (11.94mm) | 0.47 (11.94mm) | 0.47 (11.94mm) | 0.47 (11.94mm) | 0.47 (11.94mm) |
| LensSize | - | - | - | - | - |
| MillicandelaRating | 250mcd | 250mcd | 250mcd | 250mcd | 250mcd |
| Wavelength-Peak | - | - | - | - | - |
| ViewingAngle | 45° | 45° | 45° | 45° | 45° |
| TerminationStyle | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) | Quick Connect - 0.110 (2.8mm) |