Assmann WSW Components A-TB508-VJ21V
Part No.:
A-TB508-VJ21V
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
A-TB508-VJ21V.pdf
Description:
TERM BLK 21P TOP ENT 5.08MM PCB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order A-TB508-VJ21V on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the A-TB508-VJ21V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A-TB508-VJ21V?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A-TB508-VJ21V.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series A-TB508 A-TB508 A-TB508 A-TB508 A-TB508
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Green Green Green Green Green
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Current 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V