Assmann WSW Components A-DS15-GK-3U1-TP1
Part No.:
A-DS15-GK-3U1-TP1
Manufacturer:
Assmann WSW Components
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
A-DS15-GK-3U1-TP1.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS VERT SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order A-DS15-GK-3U1-TP1 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the A-DS15-GK-3U1-TP1 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A-DS15-GK-3U1-TP1?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image A-DF 09 LL/Z A-DS 09 LL/Z A-DS 09 A/KG-T2S A-DF 09 A/KG-T4S A-DS 09 A/KG-T4S
Part Number A-DF 09 LL/Z A-DS 09 LL/Z A-DS 09 A/KG-T2S A-DF 09 A/KG-T4S A-DS 09 A/KG-T4S
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
ShellSizeConnectorLayout 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 3A 3A 3A 3A 3A