MAX8877EUK15+.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX8877EUK15+.
| Image |  |
| Packaging | Strip | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofRegulators | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Max) | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V | 6.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V | 1.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.165V @ 150mA | 0.165V @ 150mA | 0.165V @ 150mA | 0.165V @ 150mA | 0.165V @ 150mA |
| Current-Output | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA | 150mA |
| Current-Quiescent(Iq) | 180 µA | 180 µA | 180 µA | 180 µA | 180 µA |
| Current-Supply(Max) | - | - | - | - | - |
| PSRR | 63dB (10kHz) | 63dB (10kHz) | 63dB (10kHz) | 63dB (10kHz) | 63dB (10kHz) |