Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX8841ELT15+
Part No.:
MAX8841ELT15+
Package:
6-WFDFN
Datasheet:
MAX8841ELT15+.pdf
Description:
MAX8841ELT15+
Product details
1. How to order MAX8841ELT15+ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAX8841ELT15+ price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX8841ELT15+?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX8841ELT15+.
Package/Case 6-WFDFN 6-WFDFN 6-WFDFN 6-WFDFN 6-WFDFN
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) - - - - -
Current-Output 150mA 150mA 150mA 150mA 150mA
Current-Quiescent(Iq) 500 µA 500 µA 500 µA 500 µA 500 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 72dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz) 72dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz) 72dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz) 72dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz) 72dB ~ 46dB (1kHz ~ 100kHz)