Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX8510EXK15+
Part No.:
MAX8510EXK15+
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet:
MAX8510EXK15+.pdf
Description:
IC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MAX8510EXK15+ on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAX8510EXK15+ price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX8510EXK15+?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX8510EXK15+.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 6V 6V 6V 6V 6V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V 1.5V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) - - - - -
Current-Output 120mA 120mA 120mA 120mA 120mA
Current-Quiescent(Iq) 500 µA 500 µA 500 µA 500 µA 500 µA
Current-Supply(Max) - - - - -
PSRR 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz) 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz) 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz) 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz) 78dB ~ 54dB (1kHz ~ 100kHz)