Analog Devices Inc./Maxim Integrated MAX4201ESA
Part No.:
MAX4201ESA
Manufacturer:
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
MAX4201ESA.pdf
Description:
IC BUFFER 1 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order MAX4201ESA on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the MAX4201ESA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MAX4201ESA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MAX4201ESA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as MAX4201ESA pin diagram, MAX4201ESA datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Packaging Tube,Tube Tube,Tube Tube,Tube Tube,Tube Tube,Tube
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
AmplifierType Buffer Buffer Buffer Buffer Buffer
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType - - - - -
SlewRate 4200V/µs 4200V/µs 4200V/µs 4200V/µs 4200V/µs
GainBandwidthProduct - - - - -
-3dbBandwidth 780 MHz 780 MHz 780 MHz 780 MHz 780 MHz
Current-InputBias 800 nA 800 nA 800 nA 800 nA 800 nA
Voltage-InputOffset 1 mV 1 mV 1 mV 1 mV 1 mV
Current-Supply 2.2mA 2.2mA 2.2mA 2.2mA 2.2mA
Current-Output/Channel 52 mA 52 mA 52 mA 52 mA 52 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 8 V 8 V 8 V 8 V 8 V
Voltage-SupplySpan(Max) 11 V 11 V 11 V 11 V 11 V
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C