MAX1947ETA33+T.pdf
| Image |  |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Function | Step-Up | Step-Up | Step-Up | Step-Up | Step-Up |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Boost | Boost | Boost | Boost | Boost |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 0.7V | 0.7V | 0.7V | 0.7V | 0.7V |
| Voltage-Input(Max) | 3.6V | 3.6V | 3.6V | 3.6V | 3.6V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 169mA | 169mA | 169mA | 169mA | 169mA |
| Frequency-Switching | Up to 2MHz | Up to 2MHz | Up to 2MHz | Up to 2MHz | Up to 2MHz |