Analog Devices Inc. LTC6101HVAIS5#TRMPBF
Part No.:
LTC6101HVAIS5#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
LTC6101HVAIS5#TRMPBF.pdf
Description:
IC CURR SENSE 1 CIRCUIT TSOT23-5
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LTC6101HVAIS5#TRMPBF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LTC6101HVAIS5#TRMPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTC6101HVAIS5#TRMPBF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense Current Sense
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType - - - - -
SlewRate - - - - -
GainBandwidthProduct 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz 200 kHz
-3dbBandwidth - - - - -
Current-InputBias 100 nA 100 nA 100 nA 100 nA 100 nA
Voltage-InputOffset 85 µV 85 µV 85 µV 85 µV 85 µV
Current-Supply 350µA 350µA 350µA 350µA 350µA
Current-Output/Channel 1 mA 1 mA 1 mA 1 mA 1 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 5 V 5 V 5 V 5 V 5 V
Voltage-SupplySpan(Max) 100 V 100 V 100 V 100 V 100 V
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C