LTC3410ESC6-1.875#TRMPBF.pdf
| Function | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down | Step-Down |
| OutputConfiguration | Positive | Positive | Positive | Positive | Positive |
| Topology | Buck | Buck | Buck | Buck | Buck |
| OutputType | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed | Fixed |
| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.875V | 1.875V | 1.875V | 1.875V | 1.875V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA | 300mA |
| Frequency-Switching | 2.25MHz | 2.25MHz | 2.25MHz | 2.25MHz | 2.25MHz |