Analog Devices Inc. LTC3250ES6-1.2#TRMPBF
Part No.:
LTC3250ES6-1.2#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
LTC3250ES6-1.2#TRMPBF.pdf
Description:
IC REG CHARGE PUMP 1.2V TSOT23-6
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LTC3250ES6-1.2#TRMPBF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LTC3250ES6-1.2#TRMPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LTC3250ES6-1.2#TRMPBF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Charge Pump Charge Pump Charge Pump Charge Pump Charge Pump
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 1.2V 1.2V 1.2V 1.2V 1.2V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 250mA 250mA 250mA 250mA 250mA
Frequency-Switching 1.5MHz 1.5MHz 1.5MHz 1.5MHz 1.5MHz