Analog Devices Inc. LT6200CS6#TRMPBF
Part No.:
LT6200CS6#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
LT6200CS6#TRMPBF.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LT6200CS6#TRMPBF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LT6200CS6#TRMPBF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT6200CS6#TRMPBF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail
SlewRate 50V/µs 50V/µs 50V/µs 50V/µs 50V/µs
GainBandwidthProduct 165 MHz 165 MHz 165 MHz 165 MHz 165 MHz
-3dbBandwidth - - - - -
Current-InputBias 23 µA 23 µA 23 µA 23 µA 23 µA
Voltage-InputOffset 2.5 mV 2.5 mV 2.5 mV 2.5 mV 2.5 mV
Current-Supply 20mA 20mA 20mA 20mA 20mA
Current-Output/Channel 90 mA 90 mA 90 mA 90 mA 90 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
Voltage-SupplySpan(Max) 12.6 V 12.6 V 12.6 V 12.6 V 12.6 V
OperatingTemperature 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C 0°C ~ 70°C