LT1965IDD-1.8#PBF.pdf
| Image |  |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Voltage-Input(Max) | 20V | 20V | 20V | 20V | 20V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V | 1.8V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| VoltageDropout(Max) | 0.49V @ 1.1A | 0.49V @ 1.1A | 0.49V @ 1.1A | 0.49V @ 1.1A | 0.49V @ 1.1A |
| Current-Output | 1.1A | 1.1A | 1.1A | 1.1A | 1.1A |
| Current-Quiescent(Iq) | 1.1 mA | 1.1 mA | 1.1 mA | 1.1 mA | 1.1 mA |
| Current-Supply(Max) | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA | 40 mA |
| PSRR | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) | 75dB (120Hz) |