Analog Devices Inc. LT1809IS6#TRMPBF
Part No.:
LT1809IS6#TRMPBF
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Datasheet:
LT1809IS6#TRMPBF.pdf
Description:
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT TSOT23-6
Product details
1. How to order LT1809IS6#TRMPBF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LT1809IS6#TRMPBF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LT1809IS6#TRMPBF?
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
NumberofCircuits 1 1 1 1 1
OutputType Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail
SlewRate 350V/µs 350V/µs 350V/µs 350V/µs 350V/µs
GainBandwidthProduct 180 MHz 180 MHz 180 MHz 180 MHz 180 MHz
-3dbBandwidth 320 MHz 320 MHz 320 MHz 320 MHz 320 MHz
Current-InputBias 12.5 µA 12.5 µA 12.5 µA 12.5 µA 12.5 µA
Voltage-InputOffset 800 µV 800 µV 800 µV 800 µV 800 µV
Current-Supply 15mA 15mA 15mA 15mA 15mA
Current-Output/Channel 85 mA 85 mA 85 mA 85 mA 85 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
Voltage-SupplySpan(Max) 12.6 V 12.6 V 12.6 V 12.6 V 12.6 V
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C