| NumberofOutputs | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Voltage-Input(Min) | 2.3V | 2.3V | 2.3V | 2.3V | 2.3V |
| Voltage-Input(Max) | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V | 5.5V |
| Voltage-Output(Min/Fixed) | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Voltage-Output(Max) | - | - | - | - | - |
| Current-Output | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA | 600mA |
| Frequency-Switching | 3MHz | 3MHz | 3MHz | 3MHz | 3MHz |