Analog Devices Inc. ADP2107ACPZ-3.3-R7
Part No.:
ADP2107ACPZ-3.3-R7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Regulators - DC DC Switching Regulators
Package:
16-WQFN Exposed Pad, CSP
Datasheet:
ADP2107ACPZ-3.3-R7.pdf
Description:
IC REG BUCK 3.3V 2A 16LFCSP
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ADP2107ACPZ-3.3-R7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ADP2107ACPZ-3.3-R7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADP2107ACPZ-3.3-R7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Function Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down Step-Down
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
Topology Buck Buck Buck Buck Buck
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V 2.7V
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
Current-Output 2A 2A 2A 2A 2A
Frequency-Switching 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz 1.2MHz