Analog Devices Inc. ADP151TUJZ3.3-EPR2
Part No.:
ADP151TUJZ3.3-EPR2
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
PMIC - Voltage Regulators - Linear
Package:
SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Datasheet:
ADP151TUJZ3.3-EPR2.pdf
Description:
200MA 3.3VO EP LDO
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ADP151TUJZ3.3-EPR2 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ADP151TUJZ3.3-EPR2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADP151TUJZ3.3-EPR2?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
OutputConfiguration Positive Positive Positive Positive Positive
OutputType Fixed Fixed Fixed Fixed Fixed
NumberofRegulators 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Max) 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V 5.5V
Voltage-Output(Min/Fixed) 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V
Voltage-Output(Max) - - - - -
VoltageDropout(Max) 0.23V @ 200mA 0.23V @ 200mA 0.23V @ 200mA 0.23V @ 200mA 0.23V @ 200mA
Current-Output 200mA 200mA 200mA 200mA 200mA
Current-Quiescent(Iq) 20 µA 20 µA 20 µA 20 µA 20 µA
Current-Supply(Max) 350 µA 350 µA 350 µA 350 µA 350 µA
PSRR 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz) 70dB ~ 55dB (10kHz ~ 100kHz)