Analog Devices Inc. ADA4610-2ARZ-R7
Part No.:
ADA4610-2ARZ-R7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
Category:
Linear - Amplifiers - Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ADA4610-2ARZ-R7.pdf
Description:
IC OPAMP JFET 2 CIRCUIT 8SOIC
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ADA4610-2ARZ-R7 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ADA4610-2ARZ-R7 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ADA4610-2ARZ-R7?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) 8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
AmplifierType J-FET J-FET J-FET J-FET J-FET
NumberofCircuits 2 2 2 2 2
OutputType Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail Rail-to-Rail
SlewRate 61V/µs 61V/µs 61V/µs 61V/µs 61V/µs
GainBandwidthProduct 16.3 MHz 16.3 MHz 16.3 MHz 16.3 MHz 16.3 MHz
-3dbBandwidth 9.5 MHz 9.5 MHz 9.5 MHz 9.5 MHz 9.5 MHz
Current-InputBias 5 pA 5 pA 5 pA 5 pA 5 pA
Voltage-InputOffset 400 µV 400 µV 400 µV 400 µV 400 µV
Current-Supply 1.6mA (x2 Channels) 1.6mA (x2 Channels) 1.6mA (x2 Channels) 1.6mA (x2 Channels) 1.6mA (x2 Channels)
Current-Output/Channel 79 mA 79 mA 79 mA 79 mA 79 mA
Voltage-SupplySpan(Min) 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
Voltage-SupplySpan(Max) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C