Amphenol PCD ESTM11300
Part No.:
ESTM11300
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
ESTM11300.pdf
Description:
TERM BLK 11P SIDE ENT 7.5MM PCB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ESTM11300 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ESTM11300 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESTM11300?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESTM11300.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ESTM11300 pin diagram, ESTM11300 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series ESTM ESTM ESTM ESTM ESTM
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Black Black Black Black Black
Pitch 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm) 0.295" (7.50mm)
Current 24 A 24 A 24 A 24 A 24 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V