Amphenol PCD ESLM16200
Part No.:
ESLM16200
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
ESLM16200.pdf
Description:
TERM BLK 16P SIDE ENT 5.08MM PCB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ESLM16200 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ESLM16200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ESLM16200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ESLM16200.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ESLM16200 pin diagram, ESLM16200 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series ESLM ESLM ESLM ESLM ESLM
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Black Black Black Black Black
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Current 13.5 A 13.5 A 13.5 A 13.5 A 13.5 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V