Amphenol PCD ELM129200
Part No.:
ELM129200
Manufacturer:
Amphenol PCD
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
ELM129200.pdf
Description:
TERM BLK 12P TOP ENT 5.08MM PCB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order ELM129200 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the ELM129200 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ELM129200?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ELM129200.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as ELM129200 pin diagram, ELM129200 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD Amphenol PCD
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series ELM ELM ELM ELM ELM
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Black Black Black Black Black
Pitch 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm) 0.200" (5.08mm)
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V