Amphenol ICC (FCI) LD15P13A4GV00LF
Part No.:
LD15P13A4GV00LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
LD15P13A4GV00LF.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order LD15P13A4GV00LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the LD15P13A4GV00LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LD15P13A4GV00LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series LD LD LD LD LD
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A per Contact 5A per Contact 5A per Contact 5A per Contact 5A per Contact
BacksetSpacing 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm)