Amphenol ICC (FCI) DAO3V3P543A40LF
Part No.:
DAO3V3P543A40LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
DAO3V3P543A40LF.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 3POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DAO3V3P543A40LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DAO3V3P543A40LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DAO3V3P543A40LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series DW DW DW DW DW
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo
NumberofPositions 3 (Power) 3 (Power) 3 (Power) 3 (Power) 3 (Power)
NumberofRows 1 1 1 1 1
ContactType Power Power Power Power Power
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness - - - - -
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 40A 40A 40A 40A 40A
BacksetSpacing 0.458 (11.64mm) 0.458 (11.64mm) 0.458 (11.64mm) 0.458 (11.64mm) 0.458 (11.64mm)