Amphenol ICC (FCI) DAL7W2P300G30LF
Part No.:
DAL7W2P300G30LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
DAL7W2P300G30LF.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 7POS VERT SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order DAL7W2P300G30LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the DAL7W2P300G30LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DAL7W2P300G30LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series DW DW DW DW DW
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo D-Sub, Combo
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 7 (5 + 2 Power) 7 (5 + 2 Power) 7 (5 + 2 Power) 7 (5 + 2 Power) 7 (5 + 2 Power)
NumberofRows 2 2 2 2 2
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
ContactType Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power Signal and Power
FlangeFeature Board Side (M3) Board Side (M3) Board Side (M3) Board Side (M3) Board Side (M3)
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness - - - - -
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 7.5A, 30A 7.5A, 30A 7.5A, 30A 7.5A, 30A 7.5A, 30A