Amphenol ICC (FCI) D25S23A4GV00LF
Part No.:
D25S23A4GV00LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
D25S23A4GV00LF.pdf
Description:
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order D25S23A4GV00LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the D25S23A4GV00LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of D25S23A4GV00LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series Delta D Delta D Delta D Delta D Delta D
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
NumberofPositions 25 25 25 25 25
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B) 3 (DB, B)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
ContactFinishThickness Flash Flash Flash Flash Flash
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 5A 5A 5A 5A 5A
BacksetSpacing 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm) 0.409 (10.40mm)