Amphenol ICC (FCI) 76745-1CN-20LF
Part No.:
76745-1CN-20LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
76745-1CN-20LF.pdf
Description:
CONN HDR 20POS 0.100 STACK T/H
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 76745-1CN-20LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 76745-1CN-20LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 76745-1CN-20LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 20 20 20 20 20
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 0.779 (19.787mm) 0.779 (19.787mm) 0.779 (19.787mm) 0.779 (19.787mm) 0.779 (19.787mm)
Length-Post(Mating) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm)
Length-StackHeight 0.220 (5.600mm) 0.220 (5.600mm) 0.220 (5.600mm) 0.220 (5.600mm) 0.220 (5.600mm)
Length-Tail 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm) 0.279 (7.087mm)