Amphenol ICC (FCI) 76745-121R10LF
Part No.:
76745-121R10LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
76745-121R10LF.pdf
Description:
CONN HDR 10POS 0.100 STACK T/H
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 76745-121R10LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 76745-121R10LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 76745-121R10LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 10 10 10 10 10
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 1.325 (33.660mm) 1.325 (33.660mm) 1.325 (33.660mm) 1.325 (33.660mm) 1.325 (33.660mm)
Length-Post(Mating) 0.471 (11.963mm) 0.471 (11.963mm) 0.471 (11.963mm) 0.471 (11.963mm) 0.471 (11.963mm)
Length-StackHeight 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm)
Length-Tail 0.126 (3.200mm) 0.126 (3.200mm) 0.126 (3.200mm) 0.126 (3.200mm) 0.126 (3.200mm)