Amphenol ICC (FCI) 59132-T40-16-145LF
Part No.:
59132-T40-16-145LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
59132-T40-16-145LF.pdf
Description:
CONN HDR 32POS 0.079 STACK TH
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 59132-T40-16-145LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 59132-T40-16-145LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 59132-T40-16-145LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bag Bag Bag Bag Bag
Series Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm Minitek® 2.00mm
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 32 32 32 32 32
Pitch 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)
Length-OverallPin 0.831 (21.100mm) 0.831 (21.100mm) 0.831 (21.100mm) 0.831 (21.100mm) 0.831 (21.100mm)
Length-Post(Mating) 0.142 (3.600mm) 0.142 (3.600mm) 0.142 (3.600mm) 0.142 (3.600mm) 0.142 (3.600mm)
Length-StackHeight 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm)
Length-Tail 0.118 (3.000mm) 0.118 (3.000mm) 0.118 (3.000mm) 0.118 (3.000mm) 0.118 (3.000mm)