Amphenol ICC (FCI) 54122-110341550LF
Part No.:
54122-110341550LF
Datasheet:
54122-110341550LF.pdf
Description:
CONN HDR 34POS 0.100 STACK T/H
Product details
1. How to order 54122-110341550LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 54122-110341550LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 54122-110341550LF?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 34 34 34 34 34
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 1.125 (28.575mm) 1.125 (28.575mm) 1.125 (28.575mm) 1.125 (28.575mm) 1.125 (28.575mm)
Length-Post(Mating) 0.395 (10.033mm) 0.395 (10.033mm) 0.395 (10.033mm) 0.395 (10.033mm) 0.395 (10.033mm)
Length-StackHeight 0.610 (15.500mm) 0.610 (15.500mm) 0.610 (15.500mm) 0.610 (15.500mm) 0.610 (15.500mm)
Length-Tail 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm)