Amphenol ICC (FCI) 54122-109261450LF
Part No.:
54122-109261450LF
Datasheet:
54122-109261450LF.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.100 STACK T/H
Product details
1. How to order 54122-109261450LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 54122-109261450LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 54122-109261450LF?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 26 26 26 26 26
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm)
Length-Post(Mating) 0.335 (8.500mm) 0.335 (8.500mm) 0.335 (8.500mm) 0.335 (8.500mm) 0.335 (8.500mm)
Length-StackHeight 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm) 0.571 (14.500mm)
Length-Tail 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm)