Amphenol ICC (FCI) 54121-807281050LF
Part No.:
54121-807281050LF
Datasheet:
54121-807281050LF.pdf
Description:
CONN HDR 28POS 0.100 STACK T/H
Product details
1. How to order 54121-807281050LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 54121-807281050LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 54121-807281050LF?
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 28 28 28 28 28
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 1 1 1 1 1
RowSpacing - - - - -
Length-OverallPin 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm)
Length-Post(Mating) 0.292 (7.417mm) 0.292 (7.417mm) 0.292 (7.417mm) 0.292 (7.417mm) 0.292 (7.417mm)
Length-StackHeight 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm)
Length-Tail 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm) 0.120 (3.050mm)