Amphenol ICC (FCI) 54112-809261850LF
Part No.:
54112-809261850LF
Datasheet:
54112-809261850LF.pdf
Description:
CONN HDR 26POS 0.100 STACK T/H
Product details
1. How to order 54112-809261850LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 54112-809261850LF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 54112-809261850LF?
NumberofPositions 26 26 26 26 26
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm) 1.025 (26.035mm)
Length-Post(Mating) 0.202 (5.131mm) 0.202 (5.131mm) 0.202 (5.131mm) 0.202 (5.131mm) 0.202 (5.131mm)
Length-StackHeight 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm) 0.728 (18.500mm)
Length-Tail 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm)