Amphenol ICC (FCI) 54112-107341050LF
Part No.:
54112-107341050LF
Manufacturer:
Amphenol ICC (FCI)
Category:
Rectangular Connectors - Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Datasheet:
54112-107341050LF.pdf
Description:
CONN HDR 34POS 0.100 STACK T/H
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 54112-107341050LF on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 54112-107341050LF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 54112-107341050LF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofPositions 34 34 34 34 34
Pitch 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
NumberofRows 2 2 2 2 2
RowSpacing 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm) 0.100 (2.54mm)
Length-OverallPin 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm) 0.825 (20.955mm)
Length-Post(Mating) 0.317 (8.052mm) 0.317 (8.052mm) 0.317 (8.052mm) 0.317 (8.052mm) 0.317 (8.052mm)
Length-StackHeight 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm) 0.413 (10.500mm)
Length-Tail 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm) 0.095 (2.413mm)