Amphenol ICC (Commercial Products) L717DFA15P1ATNRM6
Part No.:
L717DFA15P1ATNRM6
Manufacturer:
Amphenol ICC (Commercial Products)
Category:
D-Sub Connectors
Package:
Datasheet:
L717DFA15P1ATNRM6.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order L717DFA15P1ATNRM6 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the L717DFA15P1ATNRM6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L717DFA15P1ATNRM6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series DF DF DF DF DF
ProductStatus Active Active Active Active Active
ConnectorStyle D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub D-Sub
ConnectorType Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins Plug, Male Pins
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A)
ContactType Signal Signal Signal Signal Signal
Termination Solder Solder Solder Solder Solder
PrimaryMaterial - - - - -
ContactFinish Gold Gold Gold Gold Gold
IngressProtection - - - - -
MaterialFlammabilityRating UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0 UL94 V-0
CurrentRating(Amps) 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A
BacksetSpacing 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm)