Amphenol ICC (Commercial Products) L717DFA15P1APN
Part No.:
L717DFA15P1APN
Datasheet:
L717DFA15P1APN.pdf
Description:
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SLDR
Product details
1. How to order L717DFA15P1APN on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the L717DFA15P1APN price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of L717DFA15P1APN?
Packaging Tray Tray Tray Tray Tray
Series DF DF DF DF DF
NumberofPositions 15 15 15 15 15
NumberofRows 2 2 2 2 2
ShellSizeConnectorLayout 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A) 2 (DA, A)
CurrentRating(Amps) 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A 7.5A
BacksetSpacing 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm) 0.406 (10.30mm)