Amphenol Anytek YQ306150A000G
Part No.:
YQ306150A000G
Manufacturer:
Amphenol Anytek
Category:
Terminal Blocks - Wire to Board
Package:
Datasheet:
YQ306150A000G.pdf
Description:
TERM BLK 15P SIDE ENT 3.81MM PCB
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order YQ306150A000G on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the YQ306150A000G price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of YQ306150A000G?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YQ306150A000G.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Amphenol Anytek Amphenol Anytek Amphenol Anytek Amphenol Anytek Amphenol Anytek
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series YQ YQ YQ YQ YQ
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Color Green Green Green Green Green
Pitch 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm) 0.150" (3.81mm)
Current 10 A 10 A 10 A 10 A 10 A
Voltage 300 V 300 V 300 V 300 V 300 V