TJ1411030000G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of TJ1411030000G.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | TJ | TJ | TJ | TJ | TJ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofPositions | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| PositionsPerLevel | 14 | 14 | 14 | 14 | 14 |
| NumberofLevels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Pitch | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| HeaderOrientation | - | - | - | - | - |
| PlugWireEntry | 180° | 180° | 180° | 180° | 180° |
| TerminationStyle | Screw | Screw | Screw | Screw | Screw |
| Current-IEC | 10.5A | 10.5A | 10.5A | 10.5A | 10.5A |
| Voltage-IEC | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |
| Current-UL | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A | 10 A |
| Voltage-UL | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |
| WireGaugeorRange-AWG | 16-28 AWG | 16-28 AWG | 16-28 AWG | 16-28 AWG | 16-28 AWG |
| WireGaugeorRange-mm² | 1.5mm² | 1.5mm² | 1.5mm² | 1.5mm² | 1.5mm² |