OQ081500D000G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of OQ081500D000G.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | OQ | OQ | OQ | OQ | OQ |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofPositions | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| PositionsPerLevel | 8 | 8 | 8 | 8 | 8 |
| NumberofLevels | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Pitch | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) | 0.138 (3.50mm) |
| HeaderOrientation | Vertical | Vertical | Vertical | Vertical | Vertical |
| PlugWireEntry | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Current-IEC | - | - | - | - | - |
| Voltage-IEC | - | - | - | - | - |
| Current-UL | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A | 8 A |
| Voltage-UL | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V | 150 V |
| WireGaugeorRange-AWG | - | - | - | - | - |
| WireGaugeorRange-mm² | - | - | - | - | - |
| Color | Black | Black | Black | Black | Black |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C | -40°C ~ 65°C |