KE1871530000G.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of KE1871530000G.
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | KE | KE | KE | KE | KE |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofPositions | 18 | 18 | 18 | 18 | 18 |
| PositionsPerLevel | 9 | 9 | 9 | 9 | 9 |
| NumberofLevels | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Pitch | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) | 0.197 (5.00mm) |
| PlugWireEntry | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Solder | Solder | Solder | Solder | Solder |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Current-IEC | - | - | - | - | - |
| Voltage-IEC | - | - | - | - | - |
| Current-UL | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A | 12 A |
| Voltage-UL | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V | 300 V |