600F0R7AT250XT.pdf
| Image |  |
| Series | ATC 600F | ATC 600F | ATC 600F | ATC 600F | ATC 600F |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 0.7 pF | 0.7 pF | 0.7 pF | 0.7 pF | 0.7 pF |
| Tolerance | ±0.05pF | ±0.05pF | ±0.05pF | ±0.05pF | ±0.05pF |
| Voltage-Rated | 250V | 250V | 250V | 250V | 250V |
| TemperatureCoefficient | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 | C0G, NP0 |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) | 0.079 L x 0.049 W (2.01mm x 1.24mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) | 0.051 (1.30mm) |