ATS-HP-F8L200S31W-411.pdf
| Image |  |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | Heat Pipe | Heat Pipe | Heat Pipe | Heat Pipe | Heat Pipe |
| Shape | Flat | Flat | Flat | Flat | Flat |
| Power-Cooling | 39.0W @ 200mm | 39.0W @ 200mm | 39.0W @ 200mm | 39.0W @ 200mm | 39.0W @ 200mm |
| ThermalResistance | - | - | - | - | - |
| WickType | Sintered | Sintered | Sintered | Sintered | Sintered |
| Length | 7.874 (200.00mm) | 7.874 (200.00mm) | 7.874 (200.00mm) | 7.874 (200.00mm) | 7.874 (200.00mm) |
| Width | 0.417 (10.60mm) | 0.417 (10.60mm) | 0.417 (10.60mm) | 0.417 (10.60mm) | 0.417 (10.60mm) |
| Height | 0.165 (4.20mm) | 0.165 (4.20mm) | 0.165 (4.20mm) | 0.165 (4.20mm) | 0.165 (4.20mm) |
| Diameter | - | - | - | - | - |
| OperatingTemperature | 30°C ~ 120°C | 30°C ~ 120°C | 30°C ~ 120°C | 30°C ~ 120°C | 30°C ~ 120°C |