Abracon LLC AIMC-0805-15NJ-T
Part No.:
AIMC-0805-15NJ-T
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Fixed Inductors
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
AIMC-0805-15NJ-T.pdf
Description:
FIXED IND 15NH 300MA 400MOHM SMD
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order AIMC-0805-15NJ-T on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the AIMC-0805-15NJ-T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of AIMC-0805-15NJ-T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC Abracon LLC
Series AIMC-0805 AIMC-0805 AIMC-0805 AIMC-0805 AIMC-0805
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 15 nH 15 nH 15 nH 15 nH 15 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA 300 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max 400mOhm Max
Q@Freq 15 @ 100MHz 15 @ 100MHz 15 @ 100MHz 15 @ 100MHz 15 @ 100MHz
Frequency-SelfResonant 1.6GHz 1.6GHz 1.6GHz 1.6GHz 1.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz 100 MHz