ABM10W-16.3676MHZ-6-K2Z-T3.pdf
| Frequency | 16.3676 MHz | 16.3676 MHz | 16.3676 MHz | 16.3676 MHz | 16.3676 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| LoadCapacitance | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms |
| Size/Dimension | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) |