ABM10W-16.0132MHZ-7-D1X-T3.pdf
| Frequency | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz |
| FrequencyStability | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm | ±20ppm |
| FrequencyTolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| LoadCapacitance | 7pF | 7pF | 7pF | 7pF | 7pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| OperatingTemperature | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) |