ABM10W-16.0132MHZ-6-J1Z-T3.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC | Abracon LLC |
| Series | ABM10W | ABM10W | ABM10W | ABM10W | ABM10W |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal | MHz Crystal |
| Frequency | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz | 16.0132 MHz |
| FrequencyStability | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| FrequencyTolerance | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm | ±10ppm |
| LoadCapacitance | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF | 6pF |
| ESR(EquivalentSeriesResistance) | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms | 70 Ohms |
| OperatingMode | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental | Fundamental |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| MountingType | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size/Dimension | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) | 0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm) |