QS103XXY24.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of QS103XXY24.
| Image |  |
| Manufacturer | APEM Inc. | APEM Inc. | APEM Inc. | APEM Inc. | APEM Inc. |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | QS | QS | QS | QS | QS |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | LED | LED | LED | LED | LED |
| LampColor | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| LensColor | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow | Yellow |
| LensTransparency | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| Ratings | DC | DC | DC | DC | DC |
| Voltage | 24V | 24V | 24V | 24V | 24V |
| Current | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA | 20mA |
| PanelCutoutShape | Round | Round | Round | Round | Round |
| PanelCutoutDimensions | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) | 0.394 (10.00mm) |
| LensSize | 12.00mm Dia | 12.00mm Dia | 12.00mm Dia | 12.00mm Dia | 12.00mm Dia |
| MillicandelaRating | 20mcd | 20mcd | 20mcd | 20mcd | 20mcd |
| Wavelength-Peak | - | - | - | - | - |
| ViewingAngle | 30° | 30° | 30° | 30° | 30° |
| TerminationStyle | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) |