Q22F5ARXXSR28AE.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | APEM Inc. | APEM Inc. | APEM Inc. | APEM Inc. | APEM Inc. |
| Packaging | Bag | Bag | Bag | Bag | Bag |
| Series | Q22 | Q22 | Q22 | Q22 | Q22 |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Type | LED | LED | LED | LED | LED |
| LampColor | Red | Red | Red | Red | Red |
| LensColor | Red | Red | Red | Red | Red |
| LensTransparency | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused | Diffused |
| Ratings | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC | AC/DC |
| Voltage | 28V | 28V | 28V | 28V | 28V |
| Current | 40mA | 40mA | 40mA | 40mA | 40mA |
| PanelCutoutShape | Round | Round | Round | Round | Round |
| PanelCutoutDimensions | 0.87 (22.10mm) | 0.87 (22.10mm) | 0.87 (22.10mm) | 0.87 (22.10mm) | 0.87 (22.10mm) |
| LensSize | 18.00mm Dia | 18.00mm Dia | 18.00mm Dia | 18.00mm Dia | 18.00mm Dia |
| MillicandelaRating | 8000mcd | 8000mcd | 8000mcd | 8000mcd | 8000mcd |
| Wavelength-Peak | - | - | - | - | - |
| ViewingAngle | - | - | - | - | - |
| TerminationStyle | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) | Wire Leads - 7.87 (200.00mm) |