APEM Inc. 8636AGKB
Part No.:
8636AGKB
Datasheet:
8636AGKB.pdf
Description:
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V
Product details
1. How to order 8636AGKB on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 8636AGKB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 8636AGKB?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 8636AGKB.
7.How to contact us to get technical supports, such as 8636AGKB pin diagram, 8636AGKB datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image 8632AB 8646A 8642A 8636A 8632A
Part Number 8632AB 8646A 8642A 8636A 8632A
Circuit SPDT SPDT SPDT SPDT SPDT
SwitchFunction On-On On-On On-On On-On On-On
CurrentRating(Amps) 6A (AC), 4A (DC) 6A (AC), 4A (DC) 6A (AC), 4A (DC) 6A (AC), 4A (DC) 6A (AC), 4A (DC)
VoltageRating-AC 125 V 125 V 125 V 125 V 125 V
VoltageRating-DC 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
PanelCutoutDimensions Circular - 6.50mm Dia Circular - 6.50mm Dia Circular - 6.50mm Dia Circular - 6.50mm Dia Circular - 6.50mm Dia